Strona istnieje od: 2001:09:01
Stronę odwiedziło:1920439 gości.
Dzisiaj stronę odwiedziło 1880 gości
Wczoraj stronę odwiedziło 3318 gości
Wszystkiego dobrego Drogie Panie!
Anna Wodas 2021-03-08
Cześć i chwała Bohaterom!
Przypominamy, że od 2011 roku 1 marca jest świętem państwowym. W tym dniu obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.


Pod tym adresem znajdziecie więcej informacji o bohaterach, walczących o wolną Polskę - Żołnierzach Wyklętych.

Anna Wodas 2021-03-01
Zmiany w planie lekcji
Przypominamy, że bieżące zmiany w planie lekcji są widoczne w planie ucznia w dzienniku elektronicznym.
W sytuacji, gdy nauczyciel wcześniej zaplanował lekcję w Teams, a z jakiegoś powodu jest nieobecny - można więc w planie sprawdzić, czy ta lekcja się odbędzie.
A.Kril 2021-02-23
Dzień Języka Ojczystego

,,A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język znają”.
Mikołaj Rej

Dziś w szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto, które przypada 21 lutego, ustanowiono w 1999 roku przez UNESCO. „Upamiętnia ono wydarzenia w mieście Dhace (obecnie stolica Bangladeszu), gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu zginęło podczas pokojowej demonstracji, w trakcie której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu jednego z dwóch języków urzędowych w Bengalu Wschodnim, należącym wówczas do Pakistanu. Poza upamiętnieniem wymienionych wydarzeń, głównym przesłaniem międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.”

Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII podejmują wyzwania on-line przygotowane przez panią Martę Marmulę.
Zapraszamy również do ZABAWY.

W wolnej chwili zachęcamy do obejrzenia filmików z serii "Błyskawiczne dzieje polszczyzny", które powstały w ramach kampanii społecznej "Ojczysty znam, lubię, szanuję" programu Mam Gen Wolności. Każdy odcinek animacji w nietuzinkowy i innowacyjny sposób ilustruje kolejne okresy rozwoju naszego języka.

Dbałość o język to nie tylko nasze prawo, to nasz obowiązek. To obowiązek każdego, kto chce się nazywać patriotą. A przecież wszyscy chcemy nimi być…
Anna Wodas 2021-02-19
Dzień Kota
W tym tygodniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto: „Światowy Dzień Kota”. Celem tych obchodów jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
 


Dzieci spędziły ten czas wyjątkowo. Brały udział w konkursach, zapoznały się z kocimi obyczajami i ciekawostkami dot. życia tych czworonożnych przyjaciół człowieka, wykonały maski kotów, poznały bajki i baśnie, których koty są głównymi bohaterami.
Zobaczcie sami ile było radości w tym wyjątkowym ,,KOCIM DNIU” …:)

M. Pietrzak

Anna Wodas 2021-02-19