Strona istnieje od: 2001:09:01
Stronę odwiedziło:782078 gości.
Dzisiaj stronę odwiedziło 144 gości
Wczoraj stronę odwiedziło 105 gości

Witamy!

Nasza szkoła znajduje się w województwie dolnośląskim, na skraju Borów Dolnośląskich - jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce. Nasz powiat - Bolesławiec - znany jest w całej Europie z ceramiki (Ceramika Bolesławiecka - Bunzlauer Keramik). Tutaj także zmarł - w pogoni za Napoleonem - feldmarszałek Michaił Kutuzow. Cesarz Fryderyk postawił mu do dziś stojący obelisk.

W Nowej Wsi w jednym obiekcie znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczą się u nas uczniowie z kilku wiosek gminy Nowogrodziec: Zebrzydowej, Nowej Wsi, Kierżna, Parzyc, Czernej i Bieńca.


ZASTĘPSTWA

Co nowego w szkole?

Mamy kota na punkcie psa :) Pomagamy zwierzakom!


Anna Wodas 2018-11-14
Mamy nowych uczniów

29 października naszej szkole przybyło uczniów. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczestnikami życia szkolnego. Zobaczcie, jak to było.

A.Kril 2018-11-13
100 lat niepodległości
Tradycyjnie w naszej szkole miały miejsce Obchody Narodowego Dnia Święta Niepodległości. 9 listopada o godzinie 16.30 na salę naszej szkoły uroczyście wmaszerowały poczty sztandarowe szkół z terenu Gminy Nowogrodziec, Kompani 23 Pułku Artylerii z Bolesławca i Komendy Hufca im. Szarych Szeregów. Po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatni - gościliśmy również Zespół Szkół im. Jana Pawła II z Osiecznicy. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
 

Ten wyjątkowy dzień zgromadził liczną grupę gości. W uroczystości udział wzięli p. Dariusz Jancelewicz- Zastępca Burmistrza Nowogrodźca i p. Antonina Szelechowicz – Przewodnicząca Rady Miejskiej.
Wśród zgromadzonych nie zabrakło również Dyrektorów Szkół z Gminy Nowogrodziec, delegacji 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca na czele z Zastępcą Dowódcy 23 Pułku Artylerii p. ppłk Witolda Zawadzkiego, delegacji Hufca im. Szarych Szeregów z Bolesławca, ,proboszcza parafii z Zebrzydowej – księdza Wilhelm Ogazę, Sołtysów sołectw obwodu naszej szkoły, p. Krzysztofa Sadowskiego – Przewodniczącego Rady Rodziców.
W części artystycznej wystąpili uczniowie wszystkich szkół z naszej gminy:
 • Nowa Wieś z utworem– „Dziś idę walczyć mamo”
 • Nowogrodziec zaprezentował utwór „Wolność”
 • Czerna wykonała taniec z flagami
 • Gościszów zaśpiewał „ Płynie Wisła, płynie” i „Jo z Francyji jadę”
 • Gierałtów wystąpił z utworem „ Tam gdzie woda i las”
 • Wykroty zaśpiewały "Dziewczynę z granatem"
 • Uczniowie z Osiecznicy zaprezentowali utwór "Polak (potęga istnienia)"
  Część wokalną przeplatały patriotyczne wiersze oraz występ Środowiskowego Chóru HARMONIA.
   

   

  Tradycją już stało się odczytanie apelu wielkim Polakom. W tym roku byliśmy świadkami Apelu Niepodległościowego i salwy honorowej w wykonaniu Kompanii 23 Pułku Artylerii z Bolesławca.
   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym, a przede wszystkim niezawodnej społeczności szkolnej, rodzicom, dziadkom...
  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie się spotkamy!

  Więcej zdjęć w galerii

  Foto: K. Ziembikiewicz, A. Wodas

 • Anna Wodas 2018-11-12
  więcej ogłoszeń znajduje się tutaj